Provozovatel on-line Zlatých stránek, společnost MEDIATEL, spustil na www.zlatestranky.cz prostor pro firmy a živnostníky, kteří chtějí pomoci obětem povodní 2013. Mohou nabídnout svoji pomoc postiženým jak na webu www.zlatestranky.cz, tak na bezplatné lince 800 12 12 12 s nepřetržitým provozem.

Od 4. června 2013 funguje na www.zlatestranky.cz funkce speciálně pro firmy, které nabízí produkty nebo služby, jež by ulehčily odklízení následků povodňových škod. Po vyplnění jednoduchého formuláře s kontaktními informacemi, regionu, kde mohou pomoc poskytnout a krátkým popisem nabízených služeb nebo speciálních nabídek, je toto publikováno na webu www.zlatestranky.cz a snadno k nalezení pro všechny, kteří hledají pomoc. Stačí k hledanému výrazu přidat heslo Povodně 2013 a zobrazí se konkrétní nabídky firem, a to jak při hledání na počítači, tak i v mobilním telefonu. MEDIATEL se přitom nespoléhá pouze na odezvu ze strany firem, ale aktivně kontaktuje své zákazníky prostřednictvím obchodníků a callcentra tak, aby byl seznam těchto firem co nejkomplexnější.

„Věříme, že se s nabídkami přihlásí co nejvíce firem,“ říká Luboš Čipera, generální ředitel společnosti MEDIATEL.„Lidé potřebují kontakty nejen na pomoc při odklízení následků povodní, ale také v jejich průběhu na náhradní ubytování, uskladnění svých věcí, opravy atd. Povodně zasáhly i naše zaměstnance a v roce 2002 bylo sídlo naší společnosti pod vodou, máme tedy vlastní zkušenosti s tím, jak těžko se v takové době hledají ty správné a ochotné firmy.“

V případě, že jsou firmy odříznuty od připojení k internetu, mohou se registrovat k pomoci také prostřednictvím neplacené infolinky společnosti: 800 12 12 12.  Linku mohou využít i lidé, kteří pomoc hledají a z nějakého důvodu se nemohou na internet, a tím i na www.zlatestranky.cz připojit. Linka od včerejšího dne funguje NONSTOP a k dispozici bude až do odvolání.

„Předem děkuji všem, kteří aktivně postiženým oblastem pomáhají a chtějí spolu s námi pomoci i nadále.“ dodává Luboš Čipera.