Mobilní svět už není jen na obzoru, máme ho všude kolem nás.

Na Google lidé každoročně provádějí biliony vyhledávání, přičemž více než v polovině případů tak činí na mobilních zařízeních.

Chytrý telefon se stal každodenním společníkem, na nějž se lidé obracejí, kdykoli něco potřebují zjistit, někam se dostat či něco koupit. Podle záznamů z milionů webových stránek, které využívají službu Google Analytics, je více než polovina veškerých přístupů uskutečněna právě z chytrých telefonů a tabletů.

Mobilní zařízení zpřístupnila celou řadu nových cest, kterými lze oslovit nové zákazníky.

Ve společnosti MEDIATEL jsme si toho samozřejmě vědomi, a proto jsme propojili službu Mext.cz se službou Google My Business. O novince jsme vás informovali již v našem předchozím článku.

Využití polohy v mobilech – propojení kapesního světa

Téměř třetina mobilních vyhledávání využívá aktuální polohu zařízení. Je to prosté, internetový svět splývá s tím fyzickým, ať už hledáte kavárnu pro vychutnání odpoledního kávy či chcete koupit oblečení vašim dětem.

Je důležité si uvědomit – pokud vás někdo hledá, nehledá vás jen ve vyhledávání Google, ale často ve svém okolí, a tudíž v mapách Google.

Proto je důležité mít veškeré informace na internetu správné. Je to jednoduchý princip, na čemž si zakládá i naše služba Mext.cz.

Reklamy v lokálním vyhledávání v Google mapách pro mobilní zařízení

Google nově zavádí placené reklamy přímo v Google mapách. Reklamy se ve vyhledávání mohou zobrazovat jako výsledky v seznamu pod vyhledávacím polem a mapou.

Na mapě se objeví i fialová ikona označující umístění vaší firmy. Snadno tak zákazníci mohou nalézt vaši firmu jak v dostupném okolí, ale i podle hledané fráze „restaurace“ nebo „obchod s oblečením“

Další novinkou jsou například rozšířené textové reklamy v AdWords jsou optimalizované pro velikosti obrazovek nejoblíbenějších chytrých telefonů.

Rozšířené textové reklamy už plně testujeme a naše zkušenost je, že inzeráty mají v průměru lepší CTR.

Reklama, která mění mobilní svět

Díky mobilním zařízením se výrazně změnila podoba prostoru, v němž se zobrazují reklamy. Je tedy důležitější než kdykoli předtím, abyste rozvíjeli své obchodní aktivity zaměřené na mobilní zařízení.

Google neustále zavádí nové změny v lokálním marketingu, které zjednodušují život jak nám, tak i všem zákazníkům, i proto Google patří mezi naše nejdůležitější partnery distribuční sítě služby Mext.cz.

Nově můžeme pružně reagovat na dění kolem nás. MEDIATEL nabízí svým zákazníkům Mobilní web s PPC reklamou na Googleurčenou na míru spotřebitelům.

Společnost MEDIATEL s těmito změnami v mobilním světě aktivně pracuje a připravuje své zákazníky a jejich kampaně k lepším výsledkům.