Burzy kryptoměn jsou platformy, které usnadňují obchodování s kryptoměnami za jiná aktiva, včetně digitálních a fiat měn. Ve skutečnosti burzy kryptoměn fungují jako zprostředkovatel mezi kupujícím a prodávajícím a vydělávají peníze prostřednictvím provizí a transakčních poplatků.

Technologie blockchain je nezbytnou součástí většiny kryptoměn. To umožňuje, aby byly kryptoměny decentralizované, což znamená, že je nevydává ústřední orgán, což jim umožňuje existovat mimo vládu nebo centralizované kontroly.

Více o kryptoměnách se dočtete zde.

 

Není kryptoměnová burza jako burza

Krypto burzy mohou nabízet nejlepší ceny nebo vysokou rychlost. Jiné kryptoburzy je vhodné vybrat si pro specializované finanční produkty, které nabízejí.

Některé burzy nabízejí nejkonkurenceschopnější ceny nebo rychlosti, zatímco jiné poskytují specializované finanční produkty.

Na krypto burze můžete použít běžnou fiat měnu k nákupu kryptoměn, nebo možná budete moci vyměnit jednu kryptoměnu za druhou. Kryptoburzy také umožní převést kryptoměnu opět na peníze, které mohou být na účtu nebo si je můžete převést na účet a využívat pro osobní potřebu.

Kryptoburzy jsou v porovnání s jinými burzami otevřeny nepřetržitě. Obchodovat tak můžete kdykoli. Chcete-li začít obchodovat, musíte financovat svůj burzovní účet – někdy nazývaný také peněženka.

Při výběru krytoburzy je také velmi důležitý faktor zabezpečení. Bezpečnost kryptoměn je dnes ještě důležitá. Perfektní zabezpečení vám dává jistotu, že vaše kryptoměny nebudou odcizeny. Proto je důležité při výběru hledět na správné zabezpečení – burza musí mít různé stupně zabezpečení.

Tip: je správné přidat svou IP adresu nebo adresu peněženku na povolený seznam, aby se zajistila bezpečnost.

Burza by měla být ideální lokální, aby se musela dodržovat regulační opatření. Avšak svět internetu umožňuje využívat kryptoburzy napříč světem a využívat jejich výhod. Proto existuje kopec zahraničních krypto burz, které jsou regulovány domácími a mezinárodními institucemi.

Více informací o kryptoměnách naleznete na webu winsidetrading.com.