DMSE Direct Marketing South East Ltd.-firma inzerující pod názvem „Zlaté Stránky“

V posledních dnech se množí případy, o kterých nás informují samotní zákazníci, které oslovila firma  Direct Marketing South East Ltd. ( DMSE). Tato asijská firma využívající názvu našeho online katalogu ZlateStranky.cz se snaží nalákat nepozorné adresáty k vyplnění formuláře, který působí dojmem, že je zasílán naší společností a jedná se o aktualizaci kontaktních údajů klienta. Formulář zároveň vyvolává dojem, že jde o čistě administrativní a bezplatný úkon.

europa.trade  aneb fiktivní adresář mezinárodních kontaktů

Pokud se však pozorněji podíváte a začtete do drobného písma v levé části formuláře, zjistíte, že svým podpisem na tomto na první pohled nevýznamném formuláři uzavíráte objednávku na zveřejnění vyplněných údajů na webovém portále www.europa.trade, který se má tvářit jako on-line adresář mezinárodních kontaktů, nicméně jde o jednoduchý jednostránkový web prezentace  pravděpodobně stejné firmy ovšem se zcela jinou adresou.

Firmu  najdete na drese:

DMSE – Direct Marketing South East Ltd.
Suite 1301
13/F
ING Tower
308 Des Voeux Road Central

Na webových stránkách www.europa.trade najdete ovšem sídlo jiné:

Office 1102, Mezzanine Floor, Al Habtoor Building
Sheik Zayed Road, Al Quoz
PO BOX 183583
Dubai, U.A.E.

Náklady na zařazení do adresáře europa.trade ve výši 996 € ročně

V okamžiku odeslání podepsaného formuláře by Vám tak vznikla povinnost uhradit jmenované společnosti 83€ měsíčně, přičemž svým podpisem souhlasíte s fakturací částky na 1 rok dopředu-tzn. 996 € (!) s tím, že kontrakt je platný na 2 roky s automatickým prodloužením.

Společnost MEDIATEL, spol. s r. o. se distancuje od takovéto nabídky a varuje zákazníky i veřejnost před vyplněním a podpisem formulářů.  Tyto formuláře jsou výrazně a neoprávněně, označeny názvem Zlaté Stránky a uvádějí zákazníky v omyl ve smyslu obsahu, ceny a doby trvání smlouvy.

Veškeré placené inzertní služby společnosti MEDIATEL jsou zákazníkům nabízeny obchodními zástupci společnosti MEDIATEL a to osobně nebo prostřednictvím telefonního prodeje. Před uzavřením smlouvy je zákazník vždy informován o dodávaném produktu či službě, všeobecných či produktových obchodních podmínkách, výši a struktuře cen.

Apelujeme na naše zákazníky: Nenechte se zmást použitím názvu Zlaté Stránky a pozorně si přečtěte obsah dokumentu. Pokud byste měli jakékoli pochybnosti, neváhejte se obrátit na naši info linku: 841 12 12 12

Oficielní prohlášení společnosti MEDIATEL, s.r.o. k jednání firmy DMSE – Direct Marketing South East Ltd.