Hledáte stále nové možnosti, jak byste svou firmu ještě více zviditelnili? Buďte svým potenciálním zákazníkům blíž a oslovte je jedinečným způsobem. Pomocí Vašeho kanálu a videoinzerce na YouTube. A od 29.11.2018 i na Seznamu.

Více a více českých firem poznává sílu videoinzerce. Stále je však velká část těch, které její význam doteď podceňují. Videa přitom mohou vyvolat emocionální zájem a vaše produkty či služby, který např. klasické bannery ani textové reklamy nevzbudí. Můžete být osobní a oslovit uživatele obrazem, zvukem a pohybem. Nehledě na to, že návštěvnost YouTube každým rokem raketově roste.

V roce 2015 byl Česku průměrný měsíční zásah YouTube v cílové skupině 15-69 let 4,6 mil. uživatelů. Neboli 56 % české populace. V roce 2016 to bylo již 5,2 mil. uživatelů. Tedy už 68% české populace. Shlédnuto bylo průměrně 2 miliardy videí měsíčně. Přitom většina videí je přehrána na mobilních zařízeních. Ty uživatelé používají během celého dne. Když jedou do práce a z práce, na obědě s kolegy, v baru či kavárně s přáteli. Své potenciální zákazníky tak můžete oslovit vždy v ten pravý čas, po celý den.

To je slušný zásah a porce příležitostí. Co říkáte? Neunikají vám příležitosti pro získání více zákazníků právě na YouTube? Lidově řečeno. Svůj vlastní YouTube kanál má dnes „každý druhý“, stejně jako Facebook, Instagram apod. Proč by právě vaše firma neměla tento potenciál využít pro efektivní zviditelnění se. Vytvořte a spravujte svůj kanál na YouTube a podpořte ho správně zacílenou videoinzercí.

Jste-li např. prodejce podlah, můžete na svém YouTube kanálu vytvořit sérií videí s návodem jak správně podlahu pokládat. Videoinzercí můžete např. podpořit propagaci uvedení nové série podlah na trh.

Jako prodejce parfémů můžete pro uživatele vytvářet vlastní recenze nových parfémů informovat o aktuálních trendech. V rámci videoinzerce pak můžete propagovat vaši blížící se slevovou akci. Např. u příležitosti Vánoc nebo Dne svatého Valentýna.

Jaké reklamy lze tedy použít

Mezi nejpoužívanější formáty reklam na YouTube lze zařadit tyto.

 • In-stream reklamy — ideálně 20–30 sekundová videa, která lze po 5 sekundách přeskočit. Videoreklama se přehraje před jinými videi, po nich nebo přímo během nich.
 • Mikrospoty (bumper) — trvá nejdéle 6 sekund a nelze jej přeskočit. Zobrazuje se taktéž před, během anebo po přehrání videa.

Seznam zavádí od 29. 11. 2018 videoinzerci nově i do Skliku. Tzn. i pro běžné menší a střední inzerenty. Aktuálně je možné použít tyto formáty reklam.

 • Videospot — až šedesátivteřinová reklamy, kterou lze přeskočit
 • Bumper — šestivteřinová nepřeskočitelná reklama (obdoba mikrospotu od Googlu)

Videoreklamy lze nyní v rámci obsahové sítě Seznam zobrazit na těchto webech Stream.cz, Seznam Zprávy, Novinky.cz, Sport.cz, Garáž.cz, ProŽeny.cz a Super.cz.

Videoreklamy oslovují uživatele čím dál častěji. Jak své potenciální zákazníky oslovíte vy?

Zdroje

 • https://tyinternety.cz/rozhovory/lide-denne-konzumuji-youtube-pres-miliardu-hodin-rika-robert-kyncl-nejvyse-postaveny-cech-online-videi/
 • https://www.mediaguru.cz/clanky/2016/02/admeter-mesicni-dosah-youtube-v-cr-je-4-6-mil-lidi/
 • https://www.mediaguru.cz/clanky/2017/10/youtube-zvysil-v-cesku-zasah-chysta-nove-formaty/
 • https://www.mediaguru.cz/clanky/2018/11/pruzkum-uzivatele-youtube-ocenuji-hlavne-videonavody/
 • https://www.mediaguru.cz/clanky/2018/10/odhad-ctvrtina-vydaju-na-digitalni-reklamu-jde-do-videa/
 • https://www.markomu.cz/nejnavstevovanejsi-weby/
 • https://support.google.com/google-ads/answer/2375464
 • https://blog.seznam.cz/2018/11/nastavujeme-videokampan-v-skliku/