Odpovědi na nejčastější otázky neboli FAQ můžete vystavit i v katalogu ZlatéStránky.cz a ušetřit tak čas v běžné denní komunikaci se zákazníky.

Zároveň mohou být vámi koncipované otázky a odpovědi dobrým prodejním argumentem a motivací k nákupu.

Vytvoření přehledu častých dotazů

Rozšířený obsah má tři úrovně.

 1. Seznamy častých otázek, kterých můžete mít 5 – jsou základem pro vytvoření přehledu/obsahu. Přehled může být rozdělen tématicky na okruhy.
 2. Kategorie, až 25 pod každým seznamem, tvoří obsah (podobně jako v knize)
 3. Jednotlivé otázky a odpovědi, kterých lze vytvořit 100 pod každou kategorií.

Vytvoření seznamu častých dotazů

Seznam je základním stavebním kamenem každé části rozšířeného obsahu. Můžete si vybrat, odkud jej začnete tvořit:

a) kliknutím na Rozšířený obsah a pak položku Časté dotazy v levém menu nebo dlaždici na ploše

b) na hlavní stránce dole v části Rozšířený obsah

c) přímo v editaci profilu, části Připojit rozšířený obsah, kde můžete i přidat svůj vlastní název sekce Časté dotazy. Pokud jej nebudete přidávat, zůstane název automatický: celá sekce se bude jmenovat Časté dotazy

Ze všech 3 míst se dostanete ke stejné možnosti: Přidat seznam kdy se vám otevře nový formulář pro vyplnění údajů, na základě kterých mohou zákazníci volit, zda je pro ně atraktivní se podívat na podrobnosti.

 1. Název seznamu – bude obsahovat souhrnný název pro až 25 kategorií. Časté dotazy si můžete rozdělit tématicky, jako v našem příkladu, kdy pod seznamem budou další podsekce. Pokud máte je jednu souhrnnou oblast, můžete zvolit název třeba „Obecné dotazy a odpovědi“.
 2. Popis seznamu – usnadní uživatelům orientaci a může obsahovat důvod, proč by si měli prostudovat i podrobnosti
 3. Připojení seznamu na místa – pokud máte více než jedno místo, můžete se rozhodnout, ke kterému místu seznam připojíte = u kterého se bude v katalozích zobrazovat. Každé místo může mít svůj seznam, tedy svůj přehled nejčastějších dotazů, pokud má každé místo odlišné zaměření/činnost/zboží.
 4. Místa vyberete zaškrtnutím příslušného políčka.
 5. Uložit – při ukládání se můžete rozhodnout, jestli chcete průběžně ukládat, rovnou vytvořit další seznam nebo dostat se na výpis seznamů, kategorií a jednotlivých článků a začít plnit novými otázkami a odpověďmi.

Vytvoření a úprava nové kategorie častých dotazů

Vrátíte-li se zpět na výpis, uvidíte, že kromě seznamu se vám vytvořila i nová kategorie. Se stejným názvem jako seznam.

Název si můžete pro lepší přehlednost kliknutím na tužku upravit – otevře se vám okno pro editaci kategorie:

 1. Název kategorie – půjde více do detailu. Výsledek si můžete představit třeba jako navigační menu vašich webových stránek nebo obsah v knize. Zvolte výstižný název, aby uživatel snáze našel požadovaný okruh častých dotazů.
 2. Popis kategorie – usnadní uživatelům orientaci a může obsahovat důvod, proč by si měli prostudovat i podrobnosti
 3. Vložit do seznamu – pokud máte už více vytvořených seznamů, můžete vybrat z rozbalovacího menu, do kterého seznamu se daná kategorie hodí více.
 4. Uložit – nezapomeňte, že můžete rovnou vytvořit více kategorií, pokračovat v editaci nebo se vrátit na výpis a začít přidávat jednotlivé otázky a odpovědi.

Přidání nové otázky

Při každém návratu na výpis seznamů a kategorií vidíte tlačítko Přidat otázku

Kliknutím se vám otevře formulář k editaci:

 1. Kategorie – kliknutím na řádek se vám zobrazí všechny kategorie, které jste si v jednotlivých seznamech vytvořili. Můžete zvolit odpovídající zařazení častého dotazu.
 2. Titulek – umožní lepší orientaci klientů v častých dotazech
 3. Otázka – vypište stručné znění otázky.
 4. Odpověď – srozumitelná odpověď vám ušetří váš drahocenný čas, který byste jinak strávili s klientem na telefonu či emailu.
 5. Štítky – jsou důležité pro snazší vyhledávání v katalogu ZlatéStránky.cz
 6. Uložit – nezapomeňte průběžně, ale hlavně na závěr. Můžete se rozhodnout, zda budete pokračovat: použijete tlačítko „Uložit a pokračovat v editaci“ nebo „Uložit a nový“ (tedy vytvoříte další položku častých dotazů), popř. „Uložit a zpět na výpis“