Společnost MEDIATEL již po několikáté podpořila sponzorským darem projekt Nadace Křižovatka „Maminko, dýchám“, který pomáhá nově narozeným dětem ohroženým Syndromem náhlého úmrtí kojenců (SIDS).

Partnerství společností MEDIATEL a Nadace Křižovatka pokračuje

Tentokrát se ujal předávání monitorů do rukou Sabiny Sklenářové, ředitelce nadace a paní Miloslavě Stibůrkové, koordinátorce projektu pro Čechy náš marketingový ředitel, Vladimír Buťa a to celkem deset kusů monitorů dechu BABYSENSE II v celkové hodnotě 24 700,- Kč. „Tyto monitory budou hlídat miminka na dětském oddělení Karlovarské nemocnice a na dětském oddělení nemocnice Jindřichův Hradec.

Přímo v nemocnicích naši společnost pak reprezentoval v odděleních neonatologické péče manažer obchodní skupiny pro jižní a západní Čechy, Michal Vágovič.

O Nadaci Křižovatka:

Nadace Křižovatka, jako jediná v České republice, po celých 20 let své existence šíří povědomí o SIDS a možnostech ochrany ohrožených dětí do 1 roku věku. Díky dárcům a sponzorům pomáhá vybavit české nemocnice a porodnice monitory dechu Babysense II, který je registrovaný u Ministerstva zdravotnictví ČR jako zdravotnická pomůcka a prošel několikaletými klinickými testy. Tento monitor dechu nejen hlídá zástavu dechu, ale také apnoe pauzy (bezdeší), a jakékoliv nepravidelnosti dechu děťátka, přičemž okamžitě spustí alarm, aby přivolal pomoc rodiče, který může v případě potřeby včas poskytnout dítěti první pomoc. Během svého působení nadace vybavila mnoho novorozeneckých a dětských oddělení českých nemocnic více jak 5500 monitory dechu v celkové hodnotě 25 mil. Kč.

O projektu „maminko, dýchám“

Cílem a smyslem projektu „Maminko, dýchám“ je vybavit české nemocnice a jejich porodnická a novorozenecká oddělení monitory dechu pro každé lůžko/miminko. Dále pak umožnit zapůjčení monitoru dechu na nezbytně nutné období rodinám ze sociálně znevýhodněných skupin, když odcházejí z porodnice se svým děťátkem domů.

SIDS

Dochází k němu nejčastěji u dětí od narození do šesti měsíců, náhle a neočekávaně, u dětí, které nejeví žádné zdravotní problémy. Přichází bez varovných signálů, když dítě spí, a proto je monitor dechu jako anděl strážný, který hlídá dech těch nejmenších.

Společně s námi může pomáhat každý – stačí zaslat libovolnou částku na číslo účtu nadace:

Konto Nadace Křižovatka: 7608414/0600 (GE Money Bank)
Konto veřejné sbírky „Maminko, dýchám“: 4010040100/6800 (Sberbank CZ)

Více info a kontaktní údaje Nadace Křižovatka najdete na www.nadacekrizovatka.cz

Tisková zpráva o předávání monitorů v nemocnici v K. Varech:

Tisková zpráva o předávání monitorů v nemocnici v J. Hradci:

Word doc ikon