Další pokus o zneužití důvěry zákazníků společnosti MEDIATEL má na svědomí firma s názvem MELTING LIE s.r.o., která nejdříve telefonicky kontaktuje vytipované podnikatele a následně rozesílá zálohové faktury z e-mailové adresy registracemediatel@centrum.cz.

 

TISKOVÁ ZPRÁVA
(Praha, 1. 3. 2017)

MEDIATEL varuje podnikatele před dalším katalogovým podvodem

Další vlnu podvodných telefonátů a zálohových faktur rozesílaných podnikatelům a firmám má na svědomí firma MELTING LIE s.r.o., která podnikatele telefonicky kontaktuje a v hovoru se prezentuje převzetím některých produktů a služeb společnosti MEDIATEL.

 Následně pak rozesílá zálohové faktury na balíček reklamních služeb Professional z emailové adresy registracemediatel@centrum.cz.

„Od aktivit této firmy se rozhodně distancujeme a důrazně doporučujeme našim zákazníkům a široké veřejnosti, aby neprováděla žádné platby bez důkladného prostudování a prověření  dokumentu a případného prověření prostřednictvím naší Infolinky na čísle 841 12 12 12“ informuje Vladimír Buťa – ředitel pro obchod a marketing společnosti MEDIATEL, spol. s r.o., a dodává: „Společnost MELTING LIE s.r.o. v telefonátech, vedených z čísel se slovenskou předvolbou, vystupuje také jménem společnosti MEDIATEL a následně zasílá zálohové faktury ve výši několika tisíc korun a snaží se vyvolat dojem, že jde o služby naší společnosti. Tomuto podvodu již bylo vystaveno několik našich zákazníků.“

Společnost MELTING LIE s.r.o. provozuje webové stránky na www.registracemediatel.cz, které nemají žádnou vazbu na služby a produkty společnosti MEDIATEL.

„Podnikatelům a firmám doporučujeme, pokud jsou touto firmou jakýmkoli způsobem kontaktováni, aby nabídku produktů a služeb již v telefonickém hovoru odmítli, zálohové faktury rozhodně neplatili a jejich oprávněnost písemně odmítli. V této věci je rovněž možné kontaktovat Českou obchodní inspekci a samozřejmě pro prověření svých existujících smluvních vztahů se rozhodně spojit s informační linkou společnosti MEDIATEL
841 12 12 12“
sděluje JUDr. Jana Lindová – ředitelka pro administrativu a právní záležitosti společnosti MEDIATEL, spol. s r.o.

Společnost MEDIATEL působí na českém trhu již 25 let a za tu dobu se všechny její produkty staly známými mezi širokou veřejností. Veškeré produkty společnosti MEDIATEL jsou zákazníkům nabízeny sítí vyškolených mediálních konzultantů, a to osobně nebo prostřednictvím telefonního prodeje. Zákazník, který si objedná jakýkoliv produkt společnosti MEDIATEL, je vždy informovaný o jeho parametrech a může jeho obsah v případě potřeby nechat změnit či upravit. Při kontaktu se zákazníkem se mediální konzultanti společnosti vždy představí jménem společnosti MEDIATEL, stejně tak jako je na veškeré korespondenci uvedené obchodní jméno společnosti a veškeré potřebné kontaktní údaje.

Společnost MEDIATEL již v minulosti zveřejnila podobné případy nekalých praktik firem (Český telefonní seznam, Direct Marketing South East Ltd.).

  • Údaje firmy MELTING LIE, s.r.o. z Veřejného rejstříku a Sbírky listin:  ZDE
  • Tisková zpráva ke stažení: ZDE (Word)
  • Příloha tiskové zprávy – náhled Zálohové faktury spol. MELTING LIE s.r.o.: ZDE

 

Kontakt pro média:
Vladimír Buťa
Ředitel pro obchod a marketing
MEDIATEL, spol. s r.o.

e-mail: vbuta@mediatel.cz
tel.: +420 221 807 258, 602 114 189