MEDIATEL slavnostně představil unikátní řemeslný portál s názvem Mistři řemesel.cz, který spojuje kontakty a prezentace profesních spolků a jejich členů spolu s ostatními řemeslníky. Uživatele mile překvapí propracovaný systém vyhledávání, jasné označení příslušnosti řemeslníka k profesnímu spolku a určitě také možnost řešit podnět, jako např. reklamaci či stížnost na řemeslníka přímo s profesním spolkem. Registrace na portále je dostupné jak řemeslníkům, tak uživatelům a je samozřejmě zdarma.

TISKOVÁ ZPRÁVA
(Praha, 22. 1. 2016)

MEDIATEL spustil unikátní internetový portál Mistři řemesel.cz

Společnost MEDIATEL, digitální mediální agentura se zaměřením na malé a střední firmy a živnostníky, představuje zcela unikátní platformu zaměřenou na podporu řemeslných odvětví v České republice. Internetový portál Mistři řemesel.cz nabízí na jediném místě tisíce ověřených řemeslníků se zárukou odborné způsobilosti a uživatelům podporu profesního spolku v případě řešení podnětu (stížnost, reklamace). Internetový portál Mistři řemesel.cz je součástí projektu Rok řemesel 2016 a vznikl díky spolupráci společnosti MEDIATEL s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR, za podpory profesních spolků a pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva zemědělství, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a prezidenta republiky.

Mistři řemesel.cz_logo

Nová platforma Mistři řemesel.cz je výsledkem spolupráce s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), která reflektuje nutnost podpory českého řemesla jak u odborné veřejnosti, tak v rámci obecného povědomí. Rok 2016, který AMSP ČR nazývá po právu milníkem pro vnímání řemesla, tak pro Mediatel znamená zhodnocení dosavadních zkušeností v online komunikaci B2B segmentu a využití moderních technologií a nástrojů pro sjednocení zájmů profesních celků a řemeslníků v oblasti prezentace odborné práce.

„Zapojení společnosti MEDIATEL do projektu Rok řemesel 2016 je logickým pokračováním dvacetileté tradiční spolupráce s řemeslníky a živnostníky a zároveň podporou rozvoje malého a středního podnikání v České republice“, uvádí generální ředitel společnosti MEDIATEL, spol. s r. o., Luboš Čipera. „Portál Mistři řemesel.cz si klade za cíl uspokojit požadavky koncového zákazníka hledajícího služby nebo produkty s maximální kvalitou, garantovanou příslušností k cechu nebo profesnímu spolku“, doplňuje Luboš Čipera.

Internetový portál Mistři řemesel.cz spojuje 35 stavebních, technických, potravinářských, zemědělských a uměleckých profesí, které jsou přehledně řazeny do 23 profesních spolků. Mimo členy profesních spolků je však tento unikátní katalog doplněn o kontakty řemeslníků, kteří nejsou členy cechů či profesních spolků,      a tak umožňuje uživateli maximální svobodu ve výběru správného řemeslníka dle jeho požadavků.

Na internetovém portálu Mistři řemesel.cz najdete:

 • Kompletní seznamy členů profesních spolků
 • Katalog řemeslníků s garancí kvality u řemeslníků zapojených do profesních spolků
 • Profil člena profesního spolku je propojen s profilem cechu + umožňuje filtrování mezi ostatními členy
 • Možnost zaslat podnět k řešení (stížnost, reklamaci) přímo profesnímu spolku rovnou z profilu člena
 • Samostatné profily profesních spolků s přehledem členů, odkazy na jejich profily  a přehlednou mapu
 • Odborné články profesních spolků v hlavním menu portálu, ale také články publikované řemeslníky (na jejich profilech)
 • FAQ

 Každý řemeslník může o sobě prezentovat tyto údaje:

 • IČ s proklikem kontroly živnostenského oprávnění v ARES
 • Příslušnost k profesnímu celku – profilová fotka, garanční pečeť
 • Libovolně editovatelný popis činnosti
 • Kontakty
 • Otevírací doba
 • Kalendář akcí + jednotlivé události
 • Vlastní publikované články
 • Časté dotazy
 • Fotogalerii
 • Uživatelské hodnocení
 • Propojení na facebookové stránky řemeslníka nebo firmy

Internetový portál Mistři řemesel.cz je dostupný jak z klasických počítačů, tak z mobilních zařízení, a je tedy k dispozici každému a kdykoli. Jednoduchý moderní design webu usnadňuje rychlou a intuitivní orientaci nejen uživateli, ale také řemeslníkům, kteří v rámci redakčního systému nepotřebují žádné speciální vědomosti pro editaci svých profilů.

„Pro portál Mistři řemesel.cz jsme vyvinuli nový vyhledávač, který prohledává nejen standardní údaje firemního katalogu, ale nabídne i výsledky z produktů a služeb, odborných článků nebo často kladených otázek.“ uvádí Lukáš Mačí, manažer vývoje společnosti MEDIATEL, spol. s r. o., a dodává „nyní spouštíme veřejnou verzi a v reálném provozu a s reálnými daty odladíme všechna pravidla vyhledávání. Na dalším vývoji usilovně pracujeme a díky novému úložišti obsahu umožníme brzy firmám a řemeslníkům, aby si do své prezentace mohli sami kdykoliv přidat například nové fotografie, katalog produktů, jídelní lístek nebo článek o referenčním projektu.“  

Mistři řemesel.cz není pouze dalším katalogem kontaktů. Kromě ověřených členů profesních spolků a řemeslníků najde uživatel na portále také další atraktivní obsah, jako např. odborné články, události profesních spolků i konkrétních řemeslníků anebo např. nejčastější otázky a odpovědi.

Mistři řemesel_pečeť

„Naším cílem je v průběhu roku 2016 za podpory partnerů AMSP ČR a KB vytvořit uživatelsky nejnavštěvovanější portál, zaměřený na řemesla všeho druhu, a to nejen díky spolupráci s profesními spolky, které jsou garantem profesního vzdělávání členů, udržení a kontinuálního růstu odbornosti s ohledem na moderní technologie, materiály i pracovní postupy a usilují o kvalitu a čistotu řemesla, zásady slušného a čestného chování jejich členů.
Neříkáme tímto, že jen a pouze člen profesního spolku je schopným odborníkem a profesionálem ve svém řemesle, ale pouze u členů profesních spolků lze tyto kvality určitým způsobem garantovat a zcela automaticky předpokládat. Profesní spolky mají propracované programy certifikací, zvyšování kvalifikace členů a zpracované etické zásady a kodexy, kterými se jejich členská základna řídí.
Pokud zvolíte jako spotřebitelé řemeslníka či firmu označeného pečetí garance, můžete očekávat kvalitní služby a korektní přístup. Nelze tímto garantovat kvalitu odvedené práce nebo výrobku, ale garantujeme, že jste zvolili profesním spolkem ověřeného a kvalitního dodavatele“, uvádí Vladimír Buťa, marketingový ředitel společnosti MEDIATEL, spol. s r.o.

Partneři projektu:
MŘ_náhled_partneři

Fotogalerie:

Video prezentace portálu:

Tisková zpráva společnosti MEDIATEL, spol. s r.o. ke stažení:
Word doc ikon

 

 

Tisková zpráva AMSP ČR a další informace k projektu Rok řemesel 2016 najdete: ZDE

Kontakt pro média:

Vladimír BUŤA
Marketing Director
MEDIATEL, spol. s r.o.

e-mail: vbuta@mediatel.cz
tel.: +420 221 807 258