Digitální mediální agentura MEDIATEL slaví letos 25 let od vydání 1. tištěného telefonního seznamu. Součástí narozeninové oslavy, která potrvá celý rok a přinese s sebou nejednu zajímavou změnu či novou spolupráci, je také kampaň na podporu neziskové organizace Nadace Křižovatka.

MEDIATEL_Zlate Stranky_archiv

 

Od vydavatele tištěného katalogu k online agentuře

Od roku 1992, kdy byly vytištěny první Zlaté stránky, tedy objemný telefonní seznam firemních kontaktů, uteklo čtvrt století, které zvládlo českému podnikání nadělit zásadní změny.

Historie firmy pamatuje hned několik významných mezníků českého státu, které ovlivnily i vývoj českého podnikání, tedy např.: zánik Československa a vznik samostatné České republiky, vedení 3 českých prezidentů a 11 předsedů vlády, kuponovou privatizaci, ekonomickou krizi, vstup do EU, změny daňových sazeb anebo aktuálně zavedení EET.

 

Yellow Pages a zlatá éra telefonního seznamu

Pokud patříte do generace „X a Y“ a starší, pak si určitě pamatujete, že žlutá kniha a pevná linka byly jediným zdrojem informací a také prezentace pro české firmy a podnikatele. Z těchto dob si dodnes nesou některé firmy originální firemní názvy jako AAA auto nebo AAA taxi, která v době abecedního řazení firem v telefonickém seznamu poskytovaly hlavní konkurenční výhodu.

Celosvětově oblíbený telefonní seznam byl hlavním motorem společnosti MEDIATEL po dlouhou dobu a v době přečíslování pevných linek to byla rozhodně z obchodního i strategického hlediska trefa do černého.

MEDIATEL_ZS_přečíslování

 

Rebranding firemní identity i nová obchodní strategie

K 25. narozeninám si firma nadělila kompletní změnu obchodní strategie, která je postavena na silném produktovém portfoliu a dlouhodobé koncepční práci se zákaznickými požadavky i zkušenostmi.

Také firemní prezentace prošla změnami, a tak od ledna letošního roku  reprezentuje firmu nové logo a nový firemní claim, který více odráží filosofii firmy a zákaznický přínos veškerých produktových řešení.

MEDIATEL_logo_2017

MEDIATEL 2017 – představení firmy

Jsme jedinou českou digitální mediální agenturou zaměřenou na malé a drobné firmy, jejíž služby a produktová řešení zajišťují 4 pobočky, 2 call centra, týmy specialistů a vlastní vývojové oddělení.

Naše produktová řešení se opírají o 25 let prezentace a komunikace živnostníků a firem na českém i zahraničním trhu a spočívají v nabídce vlastních produktů a služeb, včetně výroby, správy a následného servisu. Dlouhodobě se zaměřujeme na přísný a objektivní přístup ke zlepšení efektivity marketingových výdajů a jejich návratnosti.

Produktové portfolio společnosti MEDIATEL