Legenda českých i světových telefonních stolků vyjde příští rok v České republice naposledy. Čeká se velký zájem lidí.

TISKOVÁ ZPRÁVA

(Praha, 1. 10. 2014)

Nejrozšířenější a nejoblíbenější katalog kontaktů, který zaplňoval od roku 1992, ve většině českých domácností všechny telefonní stolky a šuplíky, vyjde v roce 2015 ve svém posledním vydání. Speciální edici knihy Zlaté stránky budou moci lidé naposledy získat v příštím roce a skutečně naposledy.

Elektrikáři, instalatéři, hotely, lékaři či restaurace. Když člověk potřeboval telefonický kontakt či adresu, měl ji vždy po ruce. Žlutou, nenápadnou, vždy zdarma získanou knihu plnou telefonních čísel, úsměvných inzerátů a často i informací o živnostnících či společnostech, o nichž se lidé dozvěděli mnohdy právě jen z ní – z knihy Zlaté stránky.

Za celou existenci tohoto celosvětového fenoménu kontaktů se v ČR vydalo přes 70.000.000 kusů a svůj prostor na zviditelnění se ve Zlatých stránkách objednalo více než 250.000 podnikatelů, firem a institucí. Doba ale mění zvyky a tak i Zlaté stránky se musí době přizpůsobit.

„Zlaté stránky byly dlouhou dobu fenoménem a zájem jak o prezentaci v ní, tak o knihu samotnou, byl před lety až neuvěřitelný. Ovšem tak jak rostl počet uživatelů internetu, měnily se i potřeby a způsob komunikace firem. My sami to sledujeme na dlouhodobě rostoucí užívanosti online verze katalogu se stejným názvem – ZlatéStránky.cz. Navíc, tomuto trendu odpovídá také produktová řada a služby poskytované naší společností. Od 2012 se orientujeme primárně na digitální komunikaci a online martketing.“ říká generální ředitel společnosti MEDIATEL, spol. s r.o., Luboš Čipera.

Právě společnost MEDIATEL vydává knihu Zlaté stránky od roku 1992 a edice 2015 bude tou poslední.

„Poslední vydání knihy Zlaté stránky je skutečně plánováno na rok 2015. Chystáme speciální edici, aby byla atraktivní i po delší časově periodě. Přeci jen, se jedná o poslední vydání, které bude u lidí zůstávat mnohdy i dlouhé roky.“ doplňuje Luboš Čipera.

Značka Zlaté stránky ovšem z trhu nezmizí, MEDIATEL bude nadále provozovat a rozvíjet internetový katalog ZlatéStránky.cz a jeho mobilní aplikace. Stejně tak produktové portfolio společnosti zaměřené především na online marketing dokáže uspokojit náročné klienty a přivést jim nové zákazníky stejně úspěšně jako kniha Zlaté stránky v minulosti.

Památeční edice Zlatých stránek začne postupně vycházet v průběhu příštího roku tak, jak je zvykem, tedy pro každou lokalitu samostatně. Kniha bude dostupná opět všem a zcela bezplatně. Vzhledem k tomu, že se počítá s velkým zájmem o poslední vydání Zlatých stránek, je dobré sledovat harmonogram distribuce, případně si knížku objednat dopředu, nemusela by se totiž kvůli předpokládanému velkému zájmu dostat na všechny.

Součástí loučení s téměř 25letou historií budou také venkovní expozice poslední knihy v nadživotní velikosti – s ukázkou dobových inzerátů a obrázků dětí z SOS dětských vesniček. Lidé tak budou moci nejen zavzpomínat, ale také zanechat na knize Zlaté stránky své vzkazy nebo zážitky a zároveň podpořit činnost sdružení SOS dětské vesničky pomocí dárcovských DMS.

Kontakt pro média:

 Vladimír BUŤA
MEDIATEL, spol. s r.o.
Marketing Director
e-mail: vbuta@mediatel.cz

FOTOGALERII z tiskové konference, ze dne 19. 11. 2014, v Národním technickém muzeu v Praze si můžete prohlédnout níže:

MEDIATEL je moderní mediální agentura s více než 20 letou tradicí a širokým portfoliem online marketingových služeb a tištěné inzerce pro malé a střední firmy či živnostníky (SME/SMB). Jako jediní na českém trhu dokážeme optimalizovat firemní komunikaci v tradičních i elektronických médiích. Díky příslušnosti k silné mezinárodní skupině FCR Media Group, působící v 12 evropských zemích, máme přístup k nejmodernějším technologiím a informacím ze zahraničních trhů.