Vážení a milí zákazníci, obchodní partneři, přátelé a kamarádi

Všichni máme za sebou zřejmě nejpodivnější rok našich životů. Na jeho začátku jsme měli společně plno ambiciozních plánů, jak v rozjeté ekonomice spustit nové projekty, budovat a rozvíjet podnikání a prosperovat. To vše se najednou změnilo, přišly situace, které jsme do té doby znaly jen z thrillerů. Do našich životů vstoupil lockdown, omezení, nařízení.

Se situací se začaly firmy srovnávat různými způsoby a s rozdílnou úspěšností.  Je nám strašně moc líto stovek až tisíců našich zákazníků, kteří museli ukončit své, mnohdy celoživotní podnikání. Tyhle příběhy jsou velmi smutné, ale pevně věříme, že až se koronavirus dostane pod kontrolu, začneme společně psát příběhy opačné – plné úspěchů a rozvoje.

Ani my v Mediatelu jsme nebyli imunní vůči nastalé situaci. Kompletně se změnil režim fungování naší společnosti, přešli jsme na home office, obchodní služba i výroba začala využívat nové online možnosti k jednání se zákazníky, snížili jsme ceny mnohdy na nákladové minimum pro nejvíce postižené obory a odvětví.  A to, co se zdálo na počátku nemožné, se změnilo v novou, fungující realitu.

Také v roce příštím, který, jak to bohužel vypadá, nebude o nic jednodušší, se budeme snažit přizpůsobit naše služby na míru situaci a možnostem a potřebám podnikatelů a firem. A také vám co nejvíce pomáhat.

  • Již dnes můžeme s radostí oznámit, že jednou z prvních novinek bude mobilní aplikace Firma do kapsy, díky které budou mít naši zákazníci své aktivity, objednávky, rezervace a také veškerou komunikaci se zákazníky k dispozici ve svých mobilních telefonech.  A rozhodli jsme se vám tuto mobilní aplikaci dát k dispozici zdarma.
  • Další novinkou bude zcela nová platformaBusiness centrum – kterou zpřístupníme v prvním kvartále 2021. I zde, s ohledem na vaši složitou situaci, umožníme využívat některé produkty a služby zdarma, abychom vás co nejvíce podpořili a zjednodušili vám práci s prezentací firmy na internetu. V této platformě budete mít, vedle produktů a služeb Mediatelu, k dispozici také mnoho nástrojů, služeb a produktů našich partnerů, která vám mohou usnadnit běžné fungování. K dispozici budou také rozsáhlé nápovědy, užitečné tipy, rady a také analýzy, které vám umožní úspěšně rozvíjet vaše podnikání.

Zejména MEXT se v době pandemie a neustálých (a mnohdy velmi chaotických) změn ukázal jako skvělý a velmi užitečný pomocník pro rychlé a efektivní informování veřejnosti na internetu. I dalšími aktivitami jsme se snažili co nejvíce pomoci nejenom našim zákazníkům.

  • Dali jsme 1000 licencí MEXT k dispozici zdravotnickým zařízením, lékařům a lékárnám zdarma pro rychlé informování veř
  • Pomohli jsme stovkám zvás (nejen platících zákazníků) se změnami, které začal provádět Google ve své službě Moje firma a šmahem tak pozavíral i provozy, služby a obchody, které byly otevřené a ještě více tak zkomplikoval fungování mnoha z vás
  • Na našich webinářích dostupných zdarma a všem jsme se snažili pomoci radami a nasbíranými zkušenostmi
  • Na webu jsme se snažili poskytnout co nejvíce rad a informací o státních podporách, postupech a nařízení. A tak se náš blog a call centrum změnily v určitém čase spíše na podnikatelskou poradnu.
  • Vyvinuli jsme a společně se zahraničními partnery spustili nové služby – elektronické obchody, online rezervační systém nebo Covid informace v Moje firma na Googlu přímo v MEXT
  • Nabídli jsme dotované a na trhu nejlevnější vytvoření profi webové stránky pro podnikatele, kteří doposud na internetu nebyli a potřebovali na něj rychle přesunout své aktivity

Nakonec jsme měli z naší práce tenhle rok opravdu radost a tak se těšíme na ten další, již 30. rok naší společné cesty podnikáním v České republice.

Přejeme vám všem klidné Vánoce, prožité pokud možno co nejvíce ve zdraví. A v novém roce 2021 hodně štěstí, pevných nervů a co nejrychlejší návrat k normálu.

Tým Mediatel