Facebooková kampaň, ve které se každý může stát hrdinou nejen pro své okolí, ale také pro většinu českých nemocnic a porodnic, právě odstartovala. Společnost MEDIATEL, která spolupracuje a podporuje Nadaci Křižovatka, tak přináší příležitost široké veřejnosti zapojit se pouhým „lajkováním“ do nákupu monitorů dechu Babysense II.

Já jsem hrdina

Propagační kampaň, nejen informuje o spolupráci, ale především si dává za cíl, rozšířit informaci o prevenci proti SIDS (Syndrom náhlého úmrtí novorozenců) mezi širokou veřejnost. Hlavním posláním kampaně je aktivní zapojení veřejnosti prostřednictvím vědomého sdílení facebookového příspěvku. Kampaň: JÁ JSEM HRDINA startuje právě dnes, tzn. 8. 9. 2014 a potrvá až do dosažení jejího cíle. Každý, kdo se zapojí, smí pak využít speciální obrázkový avatar pro facebookový profilový obrázek.

Staňte se i Vy hrdinou!

Já jsem hrdina

Lajkujte a sdílejte, ukažte svým známým a kamarádům, že postačí nebýt lhostejní, nic víc Vaše hrdinství nestojí. Všichni hrdinové se pak vzájemně poznáme díky stejnému profilovému obrázku na Facebooku.

Nadace Křižovatka se po celých 19 let své existence aktivně věnuje podpoře povědomí veřejnosti, především nastávajících rodičů, o SIDS a o možnostech ochrany ohrožených dětí do 1 roku věku.

Jedním z možných kroků ochrany novorozenců a kojenců je kontrola dýchání a pohybu dětí přímo v postýlce. K tomuto účelu slouží monitory dechu, které díky pochopení řady společností i fyzických osob dodáváme na novorozenecká a dětská oddělení nemocnic v celé České republice. Naší snahou je, aby v každé české nemocnici byl pro každého novorozence k dispozici monitor dechu. Ten trvale monitoruje dýchání dítěte, a pokud dojde k jeho selhání, upozorní na to zvukovým a světelným signálem.

SIDS (Syndrom náhlého úmrtí novorozenců) je zákeřný v tom, že mu nepředchází ani se neprojevují žádné příznaky. Zdravé dítě může klidně spát, avšak náhle se mu ve spánku zastaví dech a může zemřít. Ani dnes, v době moderního zdravotnictví, se nepodařilo odhalit příčiny a jak mu lze předejít. SIDS ohrožuje všechny děti od narození do cca 1 roku věku.

Děkujeme za Vaši podporu.


Kontakt pro média:

Vladimír BUŤA
Marketing Director

MEDIATEL, spol. s r.o.
e-mail: vbuta@mediatel.cz
mobil: +420 602 114 189
tel.: +420 221 807 258

www.mediatel.cz
www.vicezakazniku.cz
facebook.com/mediatel.cz