Instagram je populární sociální síť a převážně mobilní aplikace, která v ČR dokázala zaujmout již 1,2 milionu uživatelů. Jedná se tak o nejatraktivnější sociální síť současnosti pro sdílení fotografií a videí. 

Firmy po celém světě již pochopily, že pokud svůj obsah jasně definují, může se z Instagramu stát kvalitní marketingový nástroj i pro malé podnikání.

V roce 2012 koupil Facebook v čele s Markem Zuckerbergem tuto rozvíjející obrázkovou sociální síť za téměř 1 bilion dolarů.

Moc dobře věděl, proč Instagram „přikupoval“. Tato sociální síť čím dál více roste na síle a na konci roku 2016 pokořila celosvětovou hranici 600 milionů uživatelů.

Instagram umožňuje své zákazníky a fanoušky zásobovat atraktivním obsahem. Díky tomu tak umožňuje firmám mít svůj vlastní firemní profil, který má více komerčních funkcionalit než osobní účet a pomáhá dostat svoji značku do povědomí svých zákazníků.

Stačí sdílet hezké a kvalitní fotky, videa či například Instagram stories.

Pojďme se nejdříve podívat, jak si vede Instagram v Čechách.

Český Instagram v číslech

V Česku je téměř 1,2 milionu zaregistrovaných uživatelů, kdy denně přihlásí na tuto sociální síť téměř 580 tisíc lidí.

Zdroj: LCG 360°Consulting, s.r.o.

V poměru užívanosti mají ženy navrch, a to celých 15 %. Samozřejmě množství uživatelů ovlivňují různé faktory –

jako jsou demografické údaje, kdy se kraj od kraje liší. Je pochopitelné, nemůžeme přece čekat, že v Liberci bude více instagramových nadšenců nežli v Praze.

Na sociálních sítích trávíme stále více času, nesmíme také opomenout věkovou hranici těchto uživatelů. Tu nejsilnější složku na Instagramu totiž tvoří tzv. Nintendo generace ve věku 18-24 let.

Ovšem každá firma má jinou cílovou skupinu, a pokud chce být svým obsahem na Instagramu vidět, musí cílit právě na své zákazníky.

 

Může být Instagram užitečný nástroj?

Instagram je velmi atraktivní sociální síť, kdy pomocí fotografií mohou firmy vytvořit svůj osobitý vzhled, kterým se posléze mohou prezentovat svým uživatelům a komunikovat s nimi.

Instagram můžete projíždět i na vašem osobním počítači, ale hlavně je tato sociální síť mobilní záležitostí. Náš chytrý společník nabízí řadu aplikací a grafických programů, se kterými vaše fotografie dostanou ten správný nádech.

Jde to jednoduše. Záleží, jak kreativní dokážete být a jak často budete vkládat příspěvky na Instagram.

Obecně platí, že malé a střední firmy publikují příspěvky každý den. Tím firmy nemají problém zaujmout jak nové, tak i stávající zákazníky.