Covid ve spojení s internetem zamíchali kartami našich návyků poměrně výrazně. Změnily se naše nákupní zvyklosti, mnoho úřadů a institucí jsou nyní k dispozici online. Co vše se dá dnes vyřídit z pohodlí domova?

Co vše je dnes možné podniknout a zařídit z pohodlí vlastní postele? Je to kupodivu mnohem více věcí, než byste na první pohled čekali. Pojďme se podívat na možnosti, které vám současná doba nabízí.

Udělejte si prohlídku starověkého Říma

Možná teď neplánujete dovolenou, ale to neznamená, že si nemůžete odškrtnout něco ze svého cestovního seznamu. Díky umění virtuální reality se nyní můžete vydat na prohlídku archeologického snu, kterým je  například starověký Řím. Virtuální prohlídky památek patří mezi nejzábavnější věci na internetu pro ty, kteří mají touhu po toulkách.

Naučte se nový jazyk

Ať už si oprášíte středoškolskou francouzštinu nebo se naučíte nový jazyk od začátku, nyní je skvělý čas získat tuto neuvěřitelně užitečnou novou dovednost. Ať už využijete aplikaci na telefonu, nebo některý ze specializovaných kurzů na internetu, můžete si prostě vybrat jen preferovaný jazyk, případně lektora, který vám vyhovuje a začít se učit. A až budete připraveni vyrazit do ciziny, místní lidé ocení, že znáte alespoň pár slov z jejich mateřštiny.

Stejně tak můžete absolvovat online kurz, který vám pomůže vybudovat vaše komunikační  dovednosti. Například komunikační kurz vám pomůže vyniknout ve skupinové práci a zlepšit měkké dovednosti pro váš životopis.

Sjednejte si pojištění nebo bankovní účet

I banky a pojišťovny ušly velký kus cesty ve způsobu poskytování svých služeb. Potřebujete zajistit pojištění auta, ale nechce se vám obcházet pojišťovny a ztrácet čas na pobočkách? V dnešní době není problém online sjednání pojištění osob majetku nebo vozidel zajistit online. Stejně tak pokud řešíte nový bankovní účet, většina českých banko dokáže vyřešit tento problém elegantně online.

Například pro povinné ručení naleznete na internetu srovnávače, které za vás udělají obrovský kus práce. Stačí do nich jen zadat parametry vašeho auta a systém vám sám spočítá, u které instituce by vás pojištění vyšlo nejlevněji.

Proměňte svůj pokoj v tělocvičnu

Právě teď jsou k dispozici tisíce bezplatných online fitness videí, která vám pomohou udržet se v kondici během uzamčení. Od módních londýnských posiloven až po fitness blogery na Instagramu, najdete cokoli od HIIT, boxu, silového tréninku až po barre a pilates. A nemusíte se omezovat jen na zahraniční weby, i v českém rybníčku najdete ucelené programy od profíků, kteří vám dají pořádně do těla.

Komunikujte online s úřady

Více než dříve jsou nyní české úřady nakloněny tomu, komunikovat online. V lepším případě vám k tomu stačí email, ale pokud chcete například podat online daňové přiznání, můžete využít datovou schránku, kterou vám zřídí na každé poště. Díky tomu pak už v podstatě nemusíte do žádného úřadu osobně.

Stejně tak s vámi může tímto systémem fungovat i vaše banka nebo pojišťovna. Vrátíme-li se k příkladu s autem, pak online můžete vyřídit v klidu úplně vše, od prvního pojištění vašeho vozu, až po řešení pojistné události.

Existuje spousta věcí, které můžete nyní vyřešit online a při tom neopustit svůj byt. A pokud aktuálně řešíte změnu své pojistné smlouvy, tak jeden podpultový tip na závěr. Na webu https://www.povinne-ruceni.com/clanky/epojisteni-novy-trend-v-pojisteni-auta/ naleznete informace o epojištění, elektronické zelené kartě a dalších fenoménech 21. století.