Třetí ročník soutěže TOP VINAŘSKÝ CÍL 2014 má své vítěze. Široká veřejnost hlasovala až do konce září a absolutním vítězem zvolila valtický Salon vín České republiky.

Soutěž TOP vinařský cíl probíhá letos potřetí, organizuje ji Vinařský Institut ve spolupráci s odborným partnerem Národním vinařským centrem a hlavním partnerem společností MEDIATEL.

Do vinařských oblastí České republiky míří každoročně miliony návštěvníků, kteří si chtějí vychutnat víno přímo v místě, kde vzniká, kde se na vinohradech urodily hrozny a kde je vinař zpracoval a předal jim svůj osobitý rukopis. Názory lidí, kteří na jižní Moravu zavítají a rádi se tam vracejí, jsou to nejdůležitější. Návštěvníci si svými hlasy mohli vybrat toho nejlepšího. „Jsme rádi, že nám návštěvníci v rámci soutěže TOP VINAŘSKÝ CÍL pomáhají zviditelnit ta nejkvalitnější zařízení. Propagace certifikovaných zařízení poskytujících služby cestovatelům za moravskými a českými víny je naším prioritním cílem,“ řekl ředitel Vinařského institutu ing. Petr Psotka.

Absolutním vítězem, tedy s největším počtem hlasů, zvítězil Salon vín České republiky. Degustační expozice prezentuje ta nejlepší vína z celé České republiky, a to na základě propracovaného systému nominačních soutěží jednotlivých vinařských podoblastí. „Výsledkem jsme nadšeni. Je vidět, že naše mnohaleté úsilí se vyplácí a lidé z celé České republiky si k nám nacházejí cestu, aby ochutnali to nejlepší z našich vinic,“ komentuje vítězství ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, které Salon vín organizuje.

Vítězové dalších kategorií:

  • TOP vinařský cíl 2014 v kategorii vinařství – Vinařství Vladimír Tetur
  • TOP vinařský cíl 2014 v kategorii vinný sklep – Valtické Podzemí
  • TOP vinařský cíl 2014 v kategorii vinotéka – Salon vín České republiky
  • TOP vinařský cíl 2014 v kategorii ubytování – Vinařství Petr Skoupil- Vinařský dům
  • TOP vinařský cíl 2014 v kategorii restaurace – Moravský sklípek v Šatově

 Celkem bylo uděleno 11 389 platných soutěžních hlasů, což je více než trojnásobek loňského počtu. V roce 2013 se absolutním vítězem stalo Valtické podzemí, které představuje unikátní labyrint 800 metrů obnovených historických vinných sklepů.

Více o vinařské turistice na: www.vinazmoravy.cz a www.vinazcech.cz.