Absolutním vítězem soutěže TOP VINAŘSKÝ CÍL 2014 se stal Salon vín | MEDIATEL, spol. s r.o.
Ikona telefonního sluchátka 841 121 212

Absolutním vítězem soutěže TOP VINAŘSKÝ CÍL 2014 se stal Salon vín

Třetí ročník soutěže TOP VINAŘSKÝ CÍL 2014 má své vítěze. Široká veřejnost hlasovala až do konce září a absolutním vítězem zvolila valtický Salon vín České republiky.

 

Soutěž TOP vinařský cíl probíhá letos potřetí, organizuje ji Vinařský Institut ve spolupráci s odborným partnerem Národním vinařským centrem a hlavním partnerem společností MEDIATEL.

Do vinařských oblastí České republiky míří každoročně miliony návštěvníků, kteří si chtějí vychutnat víno přímo v místě, kde vzniká, kde se na vinohradech urodily hrozny a kde je vinař zpracoval a předal jim svůj osobitý rukopis. Názory lidí, kteří na jižní Moravu zavítají a rádi se tam vracejí, jsou to nejdůležitější. Návštěvníci si svými hlasy mohli vybrat toho nejlepšího. „Jsme rádi, že nám návštěvníci v rámci soutěže TOP VINAŘSKÝ CÍL pomáhají zviditelnit ta nejkvalitnější zařízení. Propagace certifikovaných zařízení poskytujících služby cestovatelům za moravskými a českými víny je naším prioritním cílem,“ řekl ředitel Vinařského institutu ing. Petr Psotka.

Absolutním vítězem, tedy s největším počtem hlasů, zvítězil Salon vín České republiky. Degustační expozice prezentuje ta nejlepší vína z celé České republiky, a to na základě propracovaného systému nominačních soutěží jednotlivých vinařských podoblastí. „Výsledkem jsme nadšeni. Je vidět, že naše mnohaleté úsilí se vyplácí a lidé z celé České republiky si k nám nacházejí cestu, aby ochutnali to nejlepší z našich vinic,“ komentuje vítězství ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, které Salon vín organizuje.

 

Vítězové dalších kategorií:

 

  • TOP vinařský cíl 2014 v kategorii vinařství – Vinařství Vladimír Tetur
  • TOP vinařský cíl 2014 v kategorii vinný sklep – Valtické Podzemí
  • TOP vinařský cíl 2014 v kategorii vinotéka – Salon vín České republiky
  • TOP vinařský cíl 2014 v kategorii ubytování – Vinařství Petr Skoupil- Vinařský dům
  • TOP vinařský cíl 2014 v kategorii restaurace – Moravský sklípek v Šatově

 Celkem bylo uděleno 11 389 platných soutěžních hlasů, což je více než trojnásobek loňského počtu. V roce 2013 se absolutním vítězem stalo Valtické podzemí, které představuje unikátní labyrint 800 metrů obnovených historických vinných sklepů.

TOP Vinařský cíl roku_vyhlášení

Více o vinařské turistice na: www.vinazmoravy.cz a www.vinazcech.cz.


Nechte si zdarma poradit

Firma
Jméno (povinné)
E-mail (povinné)
Telefon

Text (povinné)